Lavíny B

170.00
👉 Rezervuj si miesto na kurz teraz za 20.00. A nikto ti ho už nevyfúkne. Potom pred kurzom doplatíš iba zvyšok ceny. 😎
Lavínový kurz B je pre tých, čo už majú ľahšie skialpové výstupy a zjazdy za sebou a chcú sa zdokonaľovať v problematike lavín. 🏔️
 
Aby sme vedeli garantovať úroveň kurzu, zavideli sme nové pravidlo. Na kurz Lavíny B sa dá ísť až po absolvovaní Lavín A alebo iného lavínového kurzu. Preto ak si už s nami na kurze bol, môžeš sa prihlásiť. Ak si s nami ešte na žiadnom kurze nebol a chceš ísť na B, tak sa prihlás najprv na Áčko.
 
Oproti kurzu Lavíny A pôjdeme viac do hĺbky. Naučíme ťa podrobne študovať sneh, rozpoznávať vrstvy, jeho štruktúru či tvrdosť. Otestujeme previazanosť snehu viacerými testami a vykopeme si aj veľký sklzný blok. Pri vyhľadávaní sa budeme venovať prioritne viacerým zasypaným a metódam ktoré sa používajú s rôznymi typmi lavínových prístrojov. Pri sondovaní a vykopávaní sa budeme venovať rôznym rozšíreným technikám.
 
Taktiež si vyskúšaš, aké je to keď sa ocitneš na lavíništi a ako čítať situáciu, zistiť čo sa stalo a čo robiť ako prvé.
Budeme taktiež riešiť plánovanie túry a lepšie pochopíme morfológii terénu. V neposlednom rade sa zdokonalíme v prvej pomoci či brzdení pádov.
 
Ideálne bude, ak budeš mať na kurze vlastnú výstroj, keďže je dôležité ovládať ju v teréne. Heslo vraví, poznaj svoju výstroj!
 
Kurz je vhodný pre lyžiarov, nelyžiarov aj snowboardistov.

Popis

Aby sa ti zobrazili podrobné informácie, tak si vyber termín.

Otázky a Odpovede

Čo keď sa nenazbiera dostatočný počet účastníkov na kurz?2023-04-20T15:43:00+02:00

Na každom kurze máme nastavený minimálny počet účastníkov, ktorý keď sa nenaplní tak kurz rušime. Samozrejme zaplatene účastnícke poplatky vraciame nazad.

Čo je v cene kurzu?2021-10-06T11:02:57+02:00

Každý účastník kurzu od ROKu má zabezpečené v cene:
– ubytovanie
– raňajky
– potrebný materiál na kurz (podla typu kurzu)

Taktiež z kurzového poplatku platíme:
– dopravu inštruktorov
– stravovanie inštruktorov
– obnovu materiálu

Čo neplatíme z kurzového poplatku:
– honorár inštruktorom (robia kurz dobrovoľne a preto ich môžme mať na kurze päť až šesť)
– obed a večeru účasntíkom
– dopravu účastníkom
– požičanie výstroje

Čo si mám zobrať zo sebou?2020-02-12T08:25:21+01:00

Je to jednoduchá otázka, ale odpoveď je komplikovanejšia. Tak čítaj ďalej:

Oblečko

Je pre každého dosť individuálne, ale odporúčame:

 • ber si tenšie gate a bundy ako hrubšie s podšívkou. Aby si ti dalo prispôsobovať teplotu, napríklad keď budeš šlapať hore na chatu, tak nepotrebuješ mať na sebe oteplovačky, lebo vtedy sa fest zahreješ. To isté platí aj o bunde. Ak nemáš tenšie veci, tak si zober dvojo, jednu gate na šlapanie a druhé teplejšie na stanovište.
 • Termoprádlo, chatové oblečenie, rukavice, čiapka, okuliare slnečné (na hory) sa určite zídu. Na chate je aj niekoľko papúč, ale dosť často sa vychytajú.

Výstroj

 • Odporúčame si zohnať lavínový set (na Béčko je povinný). Nepožičiavaj si hocijaký set, kukni si náš zoznam odporúčaných vyhladávačov.  Ak máš ber airbag či avalung. Ak si vieš požičať skialpy, budeš mať lahší život, ale ak nemáš nevadí. Kurz sa dá absolvovať aj na pešo.
Aký vyhľadávač si mám požičať?2020-02-11T13:16:42+01:00

Túto otázku dostávame pomerne často a pre to sme pre vás v spolupráci s najväčším predajcom lavínovej výstroje alpistour.sk prichystali zoznam odporúčaných pípakov. Viac na tomto linku: https://rok-skauting.sk/aku-vystroj-si-pozicat/

Počul som že na konci kurzu je skúška?!2023-04-03T12:53:06+02:00

Áno, presne tak. V nedeľu otestujeme to, čo si sa cez víkend naučil. Jednak sa utvrdíme v tom, že prax samostatne ovládaš a ty budeš mať dobrý pocit, že tie veci vieš. Nemusíš sa toho báť, budeme tam preberať len to, čo si povieme na kurze. Navyše väčšina absolventov povedala, že práve skúška bola jedna z najzáživnejších čsatí kurzu a overili si, či veci ovládajú samostatne.

Musím mať lavínovú výstroj na kurze?2019-01-26T11:11:24+01:00

Na Lavíny B musí mať každý účastník lavínovú vystroj. Ak nemáš, tak si požičaj z obchodu. Nie je to drahé.

 

Na Lavíny A nie je potrebné aby mal každý lavínovú výstroj. My ju zaobstaráme, tak aby na každom stanovišti bolo dostatočne. Ale odporúča sa si priniesť. Predsa je to iné, keď má človek vlastnú a naučí sa s ňou pracovať, ako keď má požičanú.

Mám ísť na Lavíny A alebo na Lavíny B2021-10-20T11:15:26+02:00

Pre všetkých je kurz Lavíny A.

Pre absolventov Lavín A je kurz Lavíny B. Takže najprv poď na Áčko a potom môžeš na Béčko :)

Poprípadne ak si bol na inom lavínovom kurze, tak môžeš ísť na Lavíny B.

Kedy sa piatok vyráža z BA2019-01-06T18:16:08+01:00

Doprava na kurz je samostatná. Avšak asi týždeň pred kurzom prepájame účastníkov aby sa dohodli kto sa s kým zvezie. Ešte sa zatiaľ nestalo, že by sa niekomu miesto neušlo. Väčšinou kto má auto tak ho berie.

Varia na chate? Koľko stojí jedlo? Môžem si variť na variči? Aký bude harmonogram?2024-03-02T11:36:42+01:00

Jedlo môžeš riešiť z vlastných zásob alebo sa stravovať na chate, čo je trocha drahšie. Na druhej strane máš teplé jedlo a na chate varia vinikajúco. V príprade, že sa budeš chcieť stravovať na chate, budeš potrebovať nejaké to euro. V priemere stoja jedlá od 4€ (langoš) po 10€ (kuracie prsia s hranolkami). Odporúčam si vziať 30-40€. Nezabúdaj, že raňajky máš v cene, ktoré si nemusíš platiť. Je však potrebné aby si prišiel na raňajky 6:55, inak raňajky prepadávajú.

Na sezónu 2024/2025 sú ceny vyšie o štyri eurá.

Pár fotiek z raňajok:

Krupicová kaša:

Praženica:

Sú v cene postele, periny a obliečky?2020-02-11T13:18:52+01:00

Áno sú. Ale nie pre všetkých. Máme v priemere pre osem až štrnásť účastníkov k dispozícií postele. Pre zvýšných sú príjemné madrace.

Napíš nám hodnotenie kurzu!

Každe hodnotenie, pozitívne či negatívne nás posúva ďalej a vďaka nim stále vylepšujeme kurzy. Preto budeme veľmi radi, keď nám napíšeš hodnotenia na kurz, čo sa Ti páčilo alebo čo by si rád do budúcna zmenil. Feedback môžu poslať iba účastníci kurzu.

Hodnotenie od účastníkov

 1. peter brichta

  TOP! 11 z 10 bodov

  peter brichta (účastník kurzu)

  V porovnani s inymi kurzami na lavinovu problematiky, bol tento viac zamerany na prakticke vyuzitie nadobudnutych znalosti. Ci uz islo o vytvorenie kompresneho testu, sondovanie ale predovsetkym realne vyhladavanie.
  Neskutocne ocenujem nedelnu cast, kde sa im podarilo navodit realnu atmosferu po pade laviny a s tym spojene komplikacie a postup po lavinisku.
  V porovnani s inymi kurzami je to zamerane vyrazne viac na realnu situaciu a tak je super, ze clovek vie ako sa sa ma zachovat

  Pridaj hlas ak bolo hodnotenie dobré (0) Pridaj hlas ak bolo hodnotenie zlé (0) Odoslať na zhodnotenie

  Nepravidvé, či nepresné veci v hodnotení? Daj nám vedieť.

 2. Natália Pálešová

  Natália Pálešová (účastník kurzu)

  Ocenujem velmi vela praktickej casti, v podstate cely vikend vonku a vsetko si clovek vyskusa aj sam/dvojici – kompresny test, vyhladavanie, sondovanie, vykopavanie. Vecerne prednasky zase vsetko pekne v nadvaznosti vysvetlia. Co je genialne, tak to je mnozstvo instrukorov. Bolo ich ako much, vsetko vidia a vsade su, cize vzdy vedeli poradit, dovysvetlovat, ukazat ci napravit. Kurz odporucam vsetkymi desiatimi.

  Pridaj hlas ak bolo hodnotenie dobré (0) Pridaj hlas ak bolo hodnotenie zlé (0) Odoslať na zhodnotenie

  Nepravidvé, či nepresné veci v hodnotení? Daj nám vedieť.

 3. Matej

  5 bodov z 5

  Matej (účastník kurzu)

  S kurzom som veľmi spokojný. Perfektná praktická časť, veľa času sme boli vonku. Prednášky rovnako super. Priateľská dobrá atmosféra na kurze a super ubytovanie v horách.

  Pridaj hlas ak bolo hodnotenie dobré (0) Pridaj hlas ak bolo hodnotenie zlé (0) Odoslať na zhodnotenie

  Nepravidvé, či nepresné veci v hodnotení? Daj nám vedieť.

 4. mmajlo

  Profi kurz

  mmajlo (účastník kurzu)

  Milo ma prekvapila profesionálna organizácia a technické, či teoretické vedomosti, ktoré majú inštruktori. Vďaka parádnemu počasiu som si užíval dva dni plné školení a praktických, hlavne reálnych ukážok.

  Pridaj hlas ak bolo hodnotenie dobré (0) Pridaj hlas ak bolo hodnotenie zlé (0) Odoslať na zhodnotenie

  Nepravidvé, či nepresné veci v hodnotení? Daj nám vedieť.

×

Prihlás sa

Registruj sa

Odkaz na nastavenie nového hesla bude odoslaný na váš email.

Continue as a Guest

Don't have an account? Sign Up

Title